Zložení a certifikace

Zložení přírodné kozmetiky

Skutečně přírodní

Ako definujete přírodnú kozmetiku? Je postačující uvádět slovo "přírodní" na štítku? V dnešním světě, kde existuje mnoho výrobků, které tvrdí, že jsou "organické", samotný název není dostatečný. "Přírodné" a "organické" produkty mohou stále obsahovat širokou škálu chemických látek, které jsou těžké na vašem tele a životním prostředí. Základmi produktů společnosti Bodhi jsou esenciální oleje a výtěžky z čistých rostlin - nejdůležitější dary přírody. Při výrobě našich produktů používáme přírodní výtažky z těchto rostlin: Passionflower, Gotu Kola, Aloe, zelený čaj, kořen Scutellaria Baicalensis, Gingko Biloba, Silk, Lotus, limetka, citrón, bambus, jasmín a lalie, Používáme éterické oleje z: Grapefruity, mincovna, rozmarýn, vápno, Bergamot, Geranium, Ginger, Levanduľa, Santal, Ruža atd. Do formulácie našich produktů jsme také zaradili: himalájskou sůl, bramborový cukr, sladké mandle, palmový olej, jojobový olej, vlašské orechy, včeliu kašičku, kávové zrna a další. Některé z těchto složek mají upokojující účinek a jiné jsou pro chlazení. Produkty Bodhi znižují negativní pocity a emoci a stres, kterým čelíme každý den. Exotické vůně mohou zmeit vaše představivost a umožňují vám úplně oddýchnout. Celkový účinok těchto přírodních složek je jemný, vyvážený a je užitečný pro vaše tělo i ducha. Produkty Bodhi můžete používat každý den a byť si zcela jistý, že nepoškodíte své zdraví ani životní prostředí. Více o jejich příznivých zdravotních i aromaterapeutických účincích bylin, které obsahují naše produkty, najdete v našem herbáři .

V souladu s přírodou

Zem je zelená a plodná. Poskytuje nám všechno, co potřebujeme pro úplné zdraví a výživu. Vieme, abychom se vyhnuli umělému, zpracovanému potravinám a místo toho dostali na organické ovoce a zeleninu a maso na krmení obilnín. Ale ... pokud jde o kosmetiku a péči o pleť, často jsme tak opatrní, jak bychom měli být. Naša pokožka pohlcuje všechno, čím ji každodenně bombardujeme, a proto bychom měli dbát, pokud je to možné, používat přírodní produkty.

Hledejte označení: Produkt s garancii kvality!
100% Prírodný kozmetický produkt vhodne pre veganovnetestované na zvieratách Eco certifikat Thailand Thai spa CPNP EU Bio GMP Rspo Chamber of commerce
 

Certifikace

Základem produktů Bodhi jsou esenciální oleje a čisté rostlinné extrakty - nejdřívější dary přírody. Vačšina surovín pochází z ekologického polnohospodářství. Kokosový olej a olej z palmových jadier kupujeme výhradně z ekologických a dlouhodobě udržitelných rostlin - certifikát RSPO. Naše kosmetické výrobky jsou vyráběny podle standardů GMP a jsou certifikovány FDA v Thajsku. Bodhi je řádným členem THAI SPA ASSOSITAION. V EU jsou výrobky registrované v evropské databázi pro kosmetické výrobky - CPNP, podle nejnovější legislativy platné od července 2013 - směrnice 1223/2009 o kozmetických produktech a jejich uvedení na trh EU je povolené. Netestované na zvířatech.

V našich kosmetických produktech nenajdete žádné škodlivé chemické sloučeniny, které by mohly být nahromaděny v tele. Tiež nepoužíváme složky, které nejsou dobře známy nebo jejich účinky nejsou dlouhodobě prokázány. Produkty Bodhi jsou bezpečné pro vaše tělo a bezpečné pro životní prostředí.

ZAKÁZANÉ CHEMICKÉ LÁTKY

Přečo se nacházejí složky obsažené v produktech vlasové kosmetiky často v průmyslových produktech pro čištění podláh? Naozaj potřebuje naši starostDodatek o pleť konzervačních látek odvodené z ropy? Rozhodně ne. V produktechch nejsou přítomny parabeny, sírany a mnoho dalších zbytočných chemikálií - tyto chemické látky vyčerpávají naše tělo. Podívejte se na to, co je uvnitř vašeho každodenního make-upu a výrobků péče o pleť - pokud jsou plné syntetických chemikálií, jak vám pomohou najít harmonii?

Stop seznam

Na rozdíl od standardů, které jsou v průmyslu často akceptovány, nepovolujeme žádné škodlivé složky v našich kosmetických výrobcích.
Níže je uveden seznam některých nejběžnějších chemikálií v kosmetice se musí vyhnout. Také jsme zahrnuli účinky, které často mohou mít na lidské tělo. Zvyčajne jejich přítomnost ve výrobku je uvedena na obale, ale není povinná.

Parabeny
používají se jako konzervační prostředky v kosmetických přípravcích. Britské studie v roce 2004 upozornily na možnou souvislost mezi parabeny a rakovinou prsuníka, kdy tumory obsahují vysokou koncentraci parabenů. Výslovně stále pokračuje.

Sodium lauryl / laureth sulfát (SLS)
Tato složka je přítomna v 90% čisticích kosmetických výrobků díky silné penězové formulaci, šampónoch, vlasových šamponů, tekutých slinků, dentálních past. Zložka SLS díky silné odmasťovacej schopnosti je využívána i v automobilovém průmyslu pro čištění podlah v garážích, čištění motorů apod. Dennodenným použitím šampónů a čisticích gelů se tato složka dostává přes kůži do našeho těla. Dôsledkom možu být napr. dermatologické problémy, svrbenie, poškození vlasových folikulů, spomalenie růstu vlasů.

Propylénglykol
pochází z ropy a je také často přítomen v kosmetických výrobcích, kde se používá pro pocit hladkosti a jemnosti pleti vďaka viazaniu vody v pokožce, avšak narušuje přirodzený metabolismus pokožky. V automobilovém průmyslu představuje hlavní složku v nemrzných směsích a brzdových kapalinách. Propylénglykol je známý neurotoxin, který je příčinou dermatitidy, kožních vyrážok a vysušování pokožky.

Minerální oleje

jsou odděleny od benzínu. V obchodním průmyslu se často používá jako mazivo a rozpouštědlová kapalina. Ropa je v kosmetickém průmyslu široce používán jako složka, která dodává jemnost a zklidňuje suchou pokožku. Minerální oleje, které nejsou organickými sloučeninami, mají velmi škodlivé účinky. Vytvárají vodu odpudzující vrstvu na kůži tím, že na povrchu vytváří olejový plastový film. Vlhkosť je zablokována dovnitř, ale s touto ztrátou příležitost dýchať správně, což snižuje přívod kyslíku k pokožce. To narušuje přirozený proces odstraňování toxinů a jiných metabolických procesů, což může způsobit akné. To také spomaľuje migraci mladých buněk na povrch pokožky značně, takže věk kože je mnohem rychlejší.

Produkty Bodhi dále neobsahuje složky jako:
PEG, kokamid ani umělá barviva

 

Esenciální oleje za super cenysady!